Jau turime tūkstantį lietuviškų interneto sričių vardų

 

Gintautas Grigas

 

Dar daug ką stebina tinklalapių adresai, kurių sričių varduose vartojamos visos lietuvių kalbos abėcėlės raides, pavyzdžiui, www.žalgiris.lt, klaipėda.lt, www.ulevičius.lt. Tai ne nuostabu, nes tokie adresai pradėti registruoti interneto srityje lt tik nuo 2004 m. kovo 30 d. Iki tol buvome priversti adresuose vengti žodžių, turinčių raidžių su diakritiniais ženklais, arba „švepluoti“. Be to, pradžioje buvo problemų su interneto naršyklėmis. „Mozilla“, „Firefox“ ir „Opera“ tokius adresus pripažino, o kad juos pripažintų daugiausia naudojama naršyklė „Internet Explorer“ reikėjo iš interneto parsisiųsti papildinį. Situacija iš esmės pagerėjo, kai naujai, septintajai, šios naršyklės versijai, kuri pasirodė 2006 m. pabaigoje, tokio papildinio nebereikėjo.

Šiuo metu lietuviškų adresų, kuriuose vartojamos raidės su diakritiniais ženklais, skaičius pasiekė tūkstantį. Tai nedaug, bet dešimtį kartų daugiau negu jų buvo prieš porą metų. Jeigu tokiu tempu jų skaičius augs ir toliau, tai galima tikėtis, kad po keleto metų „švepli“ adresai taps retenybe.

Užregistruotų adresų skaičius skelbiamas interneto svetainės www.domreg.lt skyriuje „Statistika“. Čia galima sekti jų skaičiaus augimą.

 

Naujausios žinios. 2009-01-17, Nr. 10 (1138), p. 2 (Lietuvos aido Nr. 10 (10685), 2009-01-17 priedas).