Šiauliai kol kas raštingiausi!

Sigita Pedzevičienė

Šių metų balandį buvo skaičiuota, kiek pokalbių sistemos „Skype“ abonentų savo registracijos duomenyse teisingai užrašė savo miestų vardus. Paaiškėjo, tik 12 proc. klaipėdiečių rašė, kad gyvena „Klaipėdoje“, 22 proc. šiauliečių – „Šiauliuose“, tiek pat panevėžiečių „Panevėžyje“, visi kiti savo miestų vardus užrašė „šveplai“, t. y. „Klaipeda“, „Siauliai“ ir „Panevezys“.

Siekdama sumažinti atotrūkį nuo kitų tautų, Lietuvos kompiuterininkų sąjunga paskelbė internetinio raštingumo akciją, kviesdama minėtus tris miestus palenktyniauti keliant internetinio raštingumo lygį.

Rugsėjo 6 dieną suskaičiavus, kiek klaipėdiečių, panevėžiečių ir šiauliečių teisingai rašo savo miestų vardus, paaiškėjo, kad šiauliečiai yra raštingiausi. 29 proc. šiauliečių teisingai užrašė savo miesto vardą, panevėžiečių – 25 proc., o klaipėdiečių – tik 15%.

Rezultatai dar kartą bus skaičiuojami rugsėjo 11 dieną, todėl raginame stengtis šiauliečius dar pagerinti rezultatus ir nesileisti pralenkiamiems. Kaip tai padaryti? Tiems, kurie jau naudojasi pokalbių programa „Skype“, tereikia ištaisyti klaidas savo registracijos duomenyse ir kitus paraginti tai padaryti. O tiems, kurie ketina prisijungti prie šios sistemos, tai padaryti iki rugsėjo 11 d., teisingai užrašyti miesto vardą registracijos duomenyse, nurodyti lietuvių kalbą susirašinėjimui ir minėtą dieną būti prisijungusiems prie sistemos, nes bus analizuojami tik prisijungusiųjų registracijos duomenys.

Rezultatai bus skelbiami Lietuvos kompiuterininkų sąjungos interneto svetainėje (http://www.liks.lt/) ir tarptautinėje kompiuterininkų konferencijoje, kuri vyks rugsėjo mėnesio 13–15 d. Panevėžyje.

 Šiauliai plius, 2007-09-07, Nr. 172

Matematikos ir informatikos institutas, Informatikos metodologijos skyrius.