emblema

BUVUSI Lietuvos mokinių informatikos olimpiadų svetainė.

Dabartinė: http://www.lmio.lt

Aktualijos Lietuvos Baltijos Tarptautinės Kitos Pasirengimas Fotoalbumas en en
Tarptautinės
Aktualijos
Ankstesnės IOI
XVIII (2006, Meksika)
XVII (2005, Lenkija)
XVI (2004, Graikija)
XV (2003, JAV)
XIV (2002, Pietų Korėja)
XIII (2001, Suomija)
XII (2000, Kinija)
Svetainės
Datos
Uždaviniai
Dalyviai
Laimėtojai
Moksleiviai
Uždavinynai
Fotogalerija
Įdomybės
Rėmėjai
skaitliukas
© 2004
Kontaktai


Tarptautinės informatikos olimpiados (IOI)

Tarptautinių informatikos olimpiadų idėja kilo UNESCO Generalinės konferencijos 24-ojoje sesijoje, vykusioje 1987 m. Paryžiuje. Ją pasiūlė prof. Blagovestas Sendovas iš Bulgarijos.

1997 m. IOI vyko Keiptauno Universite, Pietų Afrikos Respublikoje

Idėjai buvo pritarta ir po dviejų metų (1989 m.) Pravece (Bulgarija) įvyko pirmoji Tarptautinė informatikos olimpiada. Joje dalyvavo 13 valstybių moksleivių komandos. Tuo metu Lietuva dar nebuvo nepriklausoma ir jos komanda olimpiadoje negalėjo dalyvauti. Tačiau TSRS komandoje buvo vienas Lietuvos moksleivis – Andrius Čepaitis – ir vienintelis iš šios komandos laimėjo aukso medalį.

Olimpiados yra UNESCO renginiai. Joms vadovauja Tarptautinis olimpiadų komitetas (International Commitee). Komitetas veikia nuolat. Jo nariai dažnai renkasi ir sprendžia olimpiadų, ypač artimiausios, organizavimo klausimus. Į šį komitetą įeina atstovai iš valstybių, kurios jau rengė olimpiadas, iš valstybės, kuri tais metais rengia olimpiadą ir iš valstybių, kurios numato surengti olimpiadas artimiausiais metais.

Lietuvos komanda IOI'2000 Kinijoje

Į pasaulinę informatikos olimpiadą kasmet susirenka moksleiviai iš 60-80 valstybių. Komandą sudaro keturi moksleiviai ir du vadovai.

Vyksta olimpiada. IOI'2000 Kinija

Olimpiada trunka aštuonias dienas, iš kurių dvi dienas dalyviai sprendžia uždavinius. Tradiciškai per penkias valandas reikia išspręsti po tris uždavinius.

Testavimo rezultatų belaukiant. IOI'1998, Portugalija

Uždavinių sąlygos yra verčiamos į daugumos dalyvaujančių valstybių kalbas. Dalyviai gauna sąlygas ir savo gimtaja kalba. Moksleiviai gali programuoti Paskalio ir C/C++ kalbomis.

Komandų vadovai verčia uždavinių sąlygas; IOI'2000, Kinija

Varžomasi individualiai ir valstybių rezultatai (kurios valstybės moksleiviai geriau pasirodė) nėra skaičiuojami. Pusė dalyvių apdovanojami aukso, sidabro bei bronzos medaliais.

Martynas Kriaučiūnas laimėjo bronzos medalį; IOI'2001, Suomija

Likusiomis dienomis olimpiadosdalyviams organizuojami kultūriniai renginiai, ekskursijos: pristatoma olimpiadą organizuojanti valstybė, stengiamasi, kad olimpiadoje dalyvaujantys moksleiviai artmiau susipažintų vieni su kitais.

Iškilminga vakarienė ant Didžiosios kinų sienos; IOI'2000 Kinija

IOI'1997, Pietų Afrika

Daugelyje valstybių yra pagerbiami Pasaulinių olimpiadų dalyviai ir prizininkai. Lietuvoje yra graži tradicija: mokytojo dienos progra Lietuvos respublikos Prezidentas kasmet priima įvairių dalykų pasaulinių olimpiadų dalyvius, komandų vadovus, mokytojus bei komandų rėmėjus.

Lietuvos Respublikos Prezdentas V. Adamkus su Informatikų olimpine komanda; 1998 m., spalis

Yra sukurti net du oficialūs Pasaulinių informatikos olimpiadų tinklapiai: Olandijoje ir JAV. Dauguma olimpiadų taip pat turi atskirus tinklalapius.

Lietuvos komanda IOI'1998, Portugalijoje